Županijsko natjecanje iz povijesti

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ POVIJESTI

Dana 6. ožujka u našoj se školi održalo županijsko natjecanje  iz povijesti osnovnih i srednjih škola. Sudjelovali su  učenici iz Gimnazije Gospić, SŠ Pavla Rittera Vitezovića u  Senju, SŠ Otočac, OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac, OŠ dr. Jure Turića Gospić, OŠ Kralja Tomislava Udbina, OŠ dr. Franje Tuđmana Lički Osik, OŠ A. G. Matoša Novalja, OŠ Perušić, OŠ dr. Franje Tuđmana Korenica, SŠ Otočac, OŠ Lovinac i OŠ Plitvička jezera.

Prvo mjesto natjecatelja sedmih razreda osvojio je učenik Andro Jurišić iz OŠ Perušić, drugo mjesto Vesna Bićanić,  a treće mjesto  Lorena Milković, učenice  OŠ dr. Jure Turića Gospić. Prvo mjesto natjecatelja osmih razreda osvojio je učenik Ivan Obućina iz OŠ Perušić. Drugo mjesto dijele učenice Milana Žigić iz OŠ dr.Franje Tuđmana Korenica te učenik Nikola Marić iz OŠ Kralja Tomislava Udbina. Treće mjesto dijele učenica Barbara Bašić iz OŠ dr. Jure Turića Gospić i učenik Matej Martinović iz OŠ dr. Franje Tuđmana Lički Osik.

Marko Mataija, učenik Gimnazije Gospić ostvario je 1.mjesto natjecatelja drugih razreda srednjih škola. Prvo mjesto natjecatelja trećih razreda srednjih škola osvojio je Pio Peter Domines, a drugo mjesto Borna Tićak, učenici SŠ Pavla Rittera Vitezovića u  Senju. Treće mjesto osvojio je Matija Tomac, učenik SŠ Otočac.

Održano je i županijsko stručno vijeće učitelja i nastavnika povijesti koji su odali počast žrtvama na Spomen području Široke Kule polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća.

Nakon natjecanja učenici su imali priliku gledati prigodni program KUD-a Široka Kula i tamburaša naše škole. Zajedničkom pjesmom uveselili  smo današnje zajedničko druženje učenika i učitelja.

Svi su natjecatelji dobili zahvalnice za sudjelovanje na županijskom natjecanju iz povijesti.

ČESTITKE NAJUSPJEŠNIJIMA!!!

učiteljica Andrijana Piasevoli Klarić

objavio: Ivana Đapić   datum: 12. 3. 2015.