Projekt "Šafran"

Projekt „Šafran“

Naša škola i ove godine  sudjeluje u projektu“ Šafran“ te smo u listopadu  u suradnji s Holocaust Education Trust Ireland (Jasenovac) posadili šafrane u,  u znak sjećanja na milijun i pol židovske djece i tisuće druge djece koja su umrla u Holokaustu.

U projektu su sudjelovali učenici naše škole sedmih i osmih razreda koji pohađaju izvannastavnu aktivnost „Mladi povjesničari“.

27. siječnja obilježava se dan sjećanja na žrtve Holokausta te smo na satovima izvannastavne aktivnosti „Mladi povjesničari“ proučili materijale vezane uz temu Holokausta, izradom plakata i prezentacijom fotografija i učeničkih radova na panou naše škole.

Svaki šafran označava jedan izgubljeni život. Iščekivali smo kako će na  proljeće, unatoč hladnoj i oštroj ličkoj zimi, procvasti žuti cvjetovi posađenih lukovica, a  na taj se način prisjećamo nevinih  žrtava koji su tijekom Holokausta izgubili svoje živote.

Zahvaljujući iznimnom trudu i radu naših učenika, posebno Kristijana Ostovića iz 8.a razreda, naši su šafrani procvjetali i svojom ljepotom najavili nadolazeće proljeće, ali i probudili nadu i vjeru u novi početak unatoč patnji onih koje ne smijemo zaboraviti.

Andrijana Piasevoli Klarić, profesor povijesti

objavio: Ivana Đapić   datum: 26. 3. 2015.