Međunarodni dan obitelji

U petak 15. svibnja u Školi je prigodno obilježen Međunarodni dan obitelji.

Međunarodni dan obitelji se u svijetu obilježava više od dvadeset godina s ciljem osvještavanja značenja obitelji za svakog pojedinca i za cijelu društvenu zajednicu jer je obitelj temelj svakoga društva. Zato smo s učenicima razgovarali o značenju obitelji u njihovim životima i zaključili da nam obitelj daje utočište i sigurnost; u obitelji ćemo uvijek dobiti pomoć, podršku, savjet, a članove obitelji veže bezuvjetna ljubav. Obitelj je naše najveće bogatstvo.

Učenici su svoje osjećaje prenijeli na likovne i literarne radove, a ovaj dan smo se prisjetili i nekih dječjih igara koje su igrali njihovi bake i djedovi, možda i roditelji, a danas su pali u zaborav. Tako smo isprobali igre: Pošto kume lončić?, Ovan u toru, Prolazi banova vojska, Roda i žabe, Care daj vojsku i sl.

Pošto kume lončić                                     Ovan u toru

Prolazi banova vojska                           Ringišpil

objavio: Katica Marković   datum: 15. 5. 2015.