Erasmus+ projekt " “Mijenjamo škole, mijenjamo živote”

Uspješno izvršena mobilizacija u sklopu Erasmus+ projekta “Mijenjamo škole, mijenjamo živote” (Early School Leaving Prevention through the implementation of Inclusive Methodologies and other strategies. Role of the families) u kojem sudjeluje naša škola

Ciljevi ovog projekta su: odgovoriti na potrebe učenika iz vulnerabilnih grupa (socijalno ugroženi, etničke/manjinske grupe, psihofizičke/razvojne poteškoće i sl.); podrška učiteljima s upoznavanjem i primjenom inovativnih praksi, s ciljem unaprjeđivanja škole, obogaćivanja kvalitete procesa obrazovanja u školi te roditeljska podrška učiteljima, u ostvarivanju gore navedenih ciljeva. Partneri na projektu su: Osnovna škola dr. Franje Tuđmana, Lički Osik, Hrvatska; Sredno Uchilishte Petko Rachev Slaveykov, Tryavna, Bugarska; Innovation Frontiers (IKE), Atena, Grčka; Camara Municipal de Obidos, Obidos, Portugal; Equipo de Orientacion Educativa y Psicopedagogica de Molina de Segura, Španjolska; Centrul Judetean de Resurse si Asistenta Educationala, Cluj Napoca, Rumunjska.

Svaka od ovih institucija razvija neke od metoda kako bi unaprijedili obrazovanje naših učenika. Metoda kojom se bavi naša škola je multipla inteligencija. Tijekom posjeta Portugalu, naši zaposlenici naučili su ponešto o kreativnosti, na koji je način više implementirati u nastavu te kako na taj način učenje i školu približiti našim učenicima i potaknuti ih na daljnje obrazovanje. Tijekom boravka tamo prisustovali su raznim radionicama i sastancima. Planirana su još tri posjeta; u Grčku, Rumunjsku i Bugarsku. U siječnju 2022. godine sudionici projekta iz navedenih zemalja posjetiti će našu školu Osnovnu školu Dr. Franje Tuđmana Lički Osik gdje će tim učitelja održavati radionice za stručnjake iz navedenih zemalja.

objavio: Ivana Jurković   datum: 29. 10. 2021.