Europski tjedan

U razdoblju od 5. do 10. svibnja 2014. godine, naša Škola obilježila je Europski tjedan.

1. srpnja 2013. Hrvatska je postala punopravna članica Europske unije, što smo obilježili središnjom proslavom na glavnom zagrebačkom trgu kao i u gradovima i mjestima širom Hrvatske. Taj je svečani događaj obilježen i u diplomatsko-konzularnim misijama širom svijeta brojnim izložbama i koncertima, na kojima su prisustvovali brojni predstavnici diplomatskog zbora, javnog i političkog života, umjetnika, znanstvenika te iseljenih Hrvata i članova brojnih hrvatskih udruga.

Na središnjoj je proslavi u Zagrebu prikazana zajednička baština Hrvatske i čovječanstva, jer je od, više od stotinu, nematerijalnih kulturnih dobara upisanih u Registar kulturnih dobara Republike Hrvatske, jedanaest prihvaćeno i upisano na UNESCO-vu listu nematerijalne baštine čitavog čovječanstva.

Hrvatska je u dvadeset i dvije godine samostalnosti, postala međunarodno priznata država, članica NATO-a, a sada i punopravna, dvadeset i osma članica Europske unije i s punim pravom možemo biti ponosni na ono što smo ostvarili.

Tijekom ta protekla dva desetljeća, a posebno posljednjih dvanaest godina kada smo i formalno započeli put prema punopravnom članstvu, bili smo svjesni da je to put kojim želimo ići, a od stupanja u punopravno članstvo EU i da želimo zajednički graditi bolju i prosperitetniju zajednicu za sve njene građane.

U razdoblju od 5. do 10. svibnja 2014. godine, naša Škola obilježila je Europski tjedan sljedećim aktivnostima:

• uređenje panoa u holu Škole na temu EU
  • radionice na satovima razrednika (za učenike predmetne nastave)
  • likovni i literarni radovi
  • izrada zajedničkog crteža (plakata) EU-crtež predstavlja 28 ruku (zemlje članice), koje su međusobno povezane i čine jedinstvenu cjelinu
  • ppt prezentacija (Hrvatska i Europska unija)
  • kviz znanja

objavio: Ivan NEKIĆ Ivana Đapić   datum: 13. 5. 2014.