Održano školsko natjecanje u pjevanju "Najljepši glas škole"

U utorak 28. travnja 2015. godine održano je školsko natjecanje u pjevanju „Najljepši glas škole“, u kojem su svoje glazbeno umijeće pokazali učenici naše Škole-sveukuopno 21 pjevačka nada, natječući se u dvije kategorije: razredna i predmetna nastava.

Na početku programa, ravnatelj Antonio Milinković pozdravio je sve nazočne i zahvalio se učenicima i djelatnicima Škole na uloženom trudu u organizaciji natjecanja.

Nakon pozdravne riječi ravnatelja, slijedili su pojedinačni nastupi učenika. Ocjenjivački žiri u sastavu: Đani Findrik, voditelj Školskog tamburaškog orkestra i učiteljice Ivana Svetić i Marijana Pavičić, imao je pune ruke posla, jer kako odabrati „najbolje među najboljima“.

Kako je odmicalo vrijeme, tako je i atmosfera postajala sve veselija i opuštenija. Čuli smo brojne glazbene hitove, od starih ličkih pjesama, preko popularne domaće zabavne glazbe do hitova stranih izvođača.

Voditeljica programa hrabrila je izvođače, a gromoglasnim pljeskom podržavala ih je i brojna publika.

Ipak, svi smo s nestrpljenjem očekivali proglašenje pobjednika. U kategoriji razredne nastave (učenici od 1. do 4. razreda), prvo mjesto osvojila je Antonela Krpan, učenica 3. razreda, s pjesmom „Hajde da ludujemo“; drugo mjesto braća Ivica i Milan Hodak, također učenici 3. razreda, s pjesmom „Preko Kapele“ i treće mjesto Leonarda Lukes, učenica 4. razreda s pjesmom „Vozačka dozvola“.

U kategoriji predmetne nastave (učenici od 5. do 8. razreda), prvo mjesto osvojila je Ana Rukavina, učenica 8. razreda, s pjesmom „Da sam im'o šaku dukata“ uz pratnju Školskog tamburaškog orkestra, drugo mjesto Marina Marković, učenica 7. razreda, s pjesmom „Someone like you“ i treće mjesto Katarina Peraić, učenica 7. razreda s pjesmom „Da znaš“.

Svim natjecateljima uručene su zahvalnice, a učenicima koji su osvojili prva tri mjesta uručena su i školska priznanja te vrijedne nagrade. Splitska banka, Poslovnica Gospić darivala je najbolje izvođače poklon paketima, Cvjećarna „ Marta“ iz Gospića cvijećem, Glazbeni studio „ A je to“ iz Gospića snimanjem pjesme u njihovom studiju, dok je Foto i video studio “F.M.I“ iz Gospića cijeli program fotografirao i snimao.

Na kraju večeri, svi smo otišli svojim domovima sa smiješkom na licu i s razmišljanjem što dalje. Naravno, iduće godine ćemo ponovno birati „Najljepši glas škole“, jer možda se baš ovdje u našoj Školi u Ličkom Osiku krije neki novi Oliver, Gibonni, Josipa Lisac ili pak svjetska zvijezda poput Tine Turner. Naravno…iznenađenja su uvijek moguća!!!

Kao i puno puta do sada, naša Škola je prepoznala potrebe šire društvene sredine, jer je Lički Osik još uvijek prepun ratnih ožiljaka i jedna ovakva manifestacija obogaćuje društveni život naše sredine, a prije svega obogaćuje živote naših najmlađih.

pedagoginja Ivana Đapić

objavio: Ivana Đapić   datum: 30. 4. 2015.

« Ožujak 2024 »