IT vijesti i zanimljivosti

FC Barcelona je europski prvak

FC Barcelona je 6.6.2015 na Olimpijskom stadionu u Berlinu u finalu Lige prvaka deklasirala Juventus sa rezultatom 3-1 i tako po peti put osvojila Ligu prvaka.

60. izdanje finala Lige prvaka donijelo nam je susret španjolskog i talijanskog prvaka, Barcelone i Juventusa. U polufinalu Barcelona je prošla Bayern München, a Juventus je iznenadio Real Madrid.

Barcelona je igrala u punom sastavu dok je Juventusu nedostajao Chiellini. Već u 4. minuti Ivan Rakitić, na dodavanje Andrésa Inieste, postiže pogodak. Prvo poluvrijeme je završilo s puno šansi sa svake strane. U 55. minuti Morata dolazi na odbijanac i posprema loptu u mrežu što donosi rezultat 1-1. 13 minuta kasnije nastaje šok. Nakon solidnog udarca Lea Messija kojeg brani Buffon dolazi Luis Suarez i posprema loptu u mrežu za 2-1. Trebamo zapamtiti 78. minutu kada ulazi Xavi i igra svoju posljednju utakmicu za Barcelonu gdje je proveo 17 godina. Ujedino je i srušio rekord sa najviše nastupa u Ligi prvaka. Ima 151, jedan više od vratara Real Madrida, Ikera Casillasa. Juventus je pokušao uhvatiti gol zaostatka i otići u produžetke, ali nije mogao. Sudačka nadoknada je bila 5 minuta. Zbog izmjena koje su se provodile tijekom nadoknade sudac je pustio igru do 97 minute. Tada je sjevnula kontra za Barcelonu koju je Neymar završio za 3-1. Golom Neymara utakmica je završena i počinje slavlje tima i Barceloninih navijača. Ovo je ujedino treći trofej ove sezone (La Liga, Kup Kralja i UEFA Liga prvaka). UEFA je za igrača utakmice proglasila Andrésa Iniestu.

Naredno finale Lige prvaka igra se u Milanu, Italija na San Siru.