INTERVJU S RAVNATELJEM

Kad se nasa bivša ravnateljica zasitila velike odgovornosti u našoj školi svoju je dužnost odlučila povjeriti našem novom ravnatelju Antoniu Milinkoviću. A kako se on snašao u novoj ulozi, kakve projekte planira te mnoge druge stvari otkrivamo vam u ovom intervjuu.

VRUTAK: Kada i gdje ste rođeni?

RAVNATELJ: Rođen sam 18.lipnja.1964. u Gospiću

VRUTAK: Koji je bio vaš najdraži, a koji najgori školski predmet?

RAVNATELJ: Najdraži školski predmet bila mi je povijest, a probleme mi je stvarala kemija.

VRUTAK: Zašto baš povijest?

RAVNATELJ:  Pa uvijek sam volio povijest i geografiju, a geografija mi je u jednom razdoblju moga života bila veća preokupacija nego povijest, ali igrom sudbine odlučio sam se za studij razredne nastave i povijesti.

VRUTAK: Jeste li ikada markirali?

RAVNATELJ: Naravno da jesam. To je bilo u osmom razredu, jedan sat smo odlučili pobjeći i zbog toga smo dobili neopravdani sat i imali smo velikih problema.

VRUTAK: Je li vam bilo teško prilagoditi se na nove kolege i novi radni prostor?

RAVNATELJ: Čovjek uvijek mora ići otvorena srca i biti otvoren prema ljudima, prilagođavat se jedni drugima, a s obzirom da su ovdje kolege jako dobri, dobra je i naša suradnja.

VRUTAK: Jeli istina da će se kuhinja otvoriti do kraja školske godine?

RAVNATELJ: Da, imamo lijepu kuhinju i šteta što ne radi. Rješavamo taj problem i ubrzo ćemo imati otvorenu kuhinju. Nadamo se da će školska kuhinja početi sa  radom poslije Svih Svetih.

VRUTAK: Smatrate li da je djeci danas teže ili lakše nego prije?

RAVNATELJ:  U nekim stvarima je danas lakše, a u nekima teže, ali onaj tko je sada dijete smatra da je njemu sada najteže. Kada sam ja bio učenik možda nismo imali takvih uvjeta kao što vi sada imate, ali sa druge strane smo imali malo više  „slobode“. Moje mišljene je da ste u nekim stvarima preopterećeni, ali uvijek ćemo se prilagođavati da dajemo najbolje što možemo za dobrobit učenika.

VRUTAK: Mislite li da će u narednim godinama broj učenika rasti ili padati?

RAVNATELJA: Nažalost broj učenika u većini škola u hrvatskoj opada, ali stanovništvo Ličkog Osika je mlado i moje mišljenje je da će sa produženim boravkom i novootvorenom kuhinjom u školi biti sve više i više učenika. Lički Osik će sa tim preduvjetima biti perspektivna škola koja će imati prije svega znanje, izvrsnost i otvarati će mogućnost našim učenicima da imaju dobre uvijete za rad, uvijek će biti dobrih uspjeha i učenika koji će postizati dobre rezultate.

To i još puno toga, pronaći ćete u novom broju Vrutka.

objavio: Nina ŠTEFANČIĆ   datum: 5. 11. 2013.