Učenički radovi

UEFA Liga prvaka

Tijekom drugog šloskog polugodišta iz informatike smo dobili timski zadatak u izradi projekata i prezentacija. Cijeli moj razrd se podijelio u par timova. Moj se tim sastojao od tir učenika (Mario Šebalj, Mate Drašković i ja).

Naša tema za za ovaj projekt bila je UEFA Liga prvaka, jer naša je zajedniča tema i izvan škole "nogomet".

Kao dio ovog projekta nije bila samo web stranica, nego i Power Point prezentacija uz projektnu dokumentaciju u kojoj smo radili bilješke o našem timu, zadanim poslovima i o odvijanju našeg projekta.

Ovdje pogledajte našu web stranicu:

Ovo je bio jedan od zabavnijih timskih radova. Više smo se družili, naučili više i naučili smo organizirati različite zadatke i poslove. Ovdje možete ukratko vidjeti neke važnosti Lige prvaka, ali više pogledajte na našoj web stranici.

UEFA Liga prvaka jedan je od najprestižnijih športski turnira u Europi, ali i u svijetu zajedno s južnoameričkim Copa Libertadoresom. Finale ovog natjecanja je najegledaniji godišnji športski događaj, kojeg gleda više od 300 milijuna televizijskih gledatelja.

POVIJEST UEFA-e

Izvorno nazvan Europski kup klubova prvaka, ili skraćeno Europski kup ( u Hrvatskoj  zvan Kup prvaka), turnir je započeo 1995./56. , a koristio je dvokružni sustav izbacivanja gdje bi momčadi igrale dvije utakmice jedna protiv druge, jednu kod kuće, a jednu u gostima, a momčad kojoj je ukupni rezultat u obije utakmice donio pobjedu išla bi u idući krug natjecanja.

NAJUSPJEŠNIJI klub UEFA-e

Real Madrid je najuspješniji klub u povijesti natjecanja, osvojivši naslov devet puta, uključujući i prvih pet sezona zaredom.

STATISTIKA PROŠLOGODIŠNJEG NATJECANJA

Prošlogodišnja finalna utakmica Lige prvaka održala se izmađu  Bayen Munchen = Chelsea. Utamica je završila sa 5:4 za Chelsea boljim izvođenjem jedanaesteraca, nakon što je rezultat u regularnih 90 minuta i nakon produžetaka bio 1:1. Chelsea je sadšnji vlasnik pehara Lige prvaka.