IT vijesti i zanimljivosti

FCBarcelona vs Real Madrid

U nedjelju 23. ožujka 2014. na stadionu Santiago Bernabeu, Barcelona i Real Madrid su odigrali ligašku utakmicu 29. kola s početkom u 21:00

"El Clasico" je završio rezultatom 3:4, bolja je bila Barcelona (gosti). Golove za Barcelonu su zabili: Andres Iniesta (7'), Leo Messi (40', 65', 84') a za Real Madrid: Benzema (20', 25') i Cristiano Ronaldo (54'). Nakon prvog poluvremena (2:2) u kojem je Benzema mogao postići "Hat trick" počinje drugo još zanimljivije poluvrijeme. Prvo je u 54' Daniel Alves srušio Cristiana Ronalda koji postiže pogodak s 11m a zatim je Messi 2 puta zabio s 11m, prvi put nakon što je Sergio Ramos srušio Neymara i tim startom dobio crveni karton a drugi put nakon što je Iniesta srušen u kaznenom prostoru. Tim golovima je Messi postao jedini igrač Barcelone koji je na Santiago Bernabeu postigao 3 gola i 1. igrač Barcelone koji je zabio Realu 2 puta po 3 gola. Ovom pobjedom je Barcelona ostala u utrci za osvajanje lige.