Domaća zadaća bez suza (savjeti za roditelje)

Autor: Ivana ĐAPIĆ, 28. 10. 2015. 10:12

OBAVIJEST ZA UPIS U PRVI RAZRED

Autor: Ivan NEKIĆ, 9. 5. 2014. 13:38

Obavještavamo Vas da će se upis u prvi razred u školskoj godini 2014./2015., obavljati 19., 20. i 21. svibnja 2014. godine (ponedjeljak, utorak i srijeda) u vremenu od 8.30 do 13.30 sati u Osnovnoj školi dr. Franje Tuđmana Lički Osik (ured ravnatelja).

[više]

Kako pripremiti budućeg prvašića za školu?

Autor: Katica MARKOVIĆ, 28. 2. 2014. 10:41

Logopedinja Marija Simonić pripremila je za roditelje upute koje vještine i znanja trebaju razvijati kod svoje djece da bi ih pripremili za prvi razred.

[više]

Termini pregleda djece za upis u 1. razred (šk. g. 2014./2015.)

Autor: Ivan NEKIĆ, Ivana ĐAPIĆ, 26. 2. 2014. 21:45

Stručno povjerenstvo za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta u OŠ dr. Franje Tuđmana Lički Osik će u mjesecu ožujku 2014. godine obavljati pregled djece i to sljedećim redom:

[više]

OBAVIJEST RODITELJIMA djece koja će u školskoj godini 2014./2015. pohađati prvi razred osnovne škole

Autor: Ivan NEKIĆ, Antonio Milinković, 22. 1. 2014. 13:46

Obavještavamo roditelje odnosno skrbnike djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole (sva djeca koja će do 1. travnja 2014. godine imati navršenih šest godina života) da u Osnovnoj školi dr. Franje Tuđmana Lički Osik mogu predbilježiti svoje dijete za upis u prvi razred.

[više]

Zajednički roditeljski sastanak održan 20.11.2013. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ivana ĐAPIĆ, Ivan NEKIĆ, Zvonimir Šimić, Antonio Milinković, 26. 11. 2013. 20:01

U holu Škole održan je 20. studenog 2013. godine (srijeda) s početkom u 17.30 sati roditeljski sastanak za sve roditelje učenika predmetne nastave, jer samo zajedničkim radom i suradnjom možemo osvijestiti naše učenike da shvate važnost znanja stečenih u osnovnoj školi.

Obavijest o predupisu

Autor: Vlatka GALAC, 30. 1. 2012. 09:10

OBAVIJEST RODITELJIMA
DJECE KOJA ĆE U ŠKOLSKOJ GODINI 2012./2013.
POHAĐATI PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Kutak za roditelje

SIGURNI, JAKI I SLOBODNI U LICI

Poznata  je izreka koju pokušavamo naučiti djecu u ličkim školama, to je dio poznatog i omiljenog preventivnog programa sprečavanje nasilja nad djecom za učenike razredne nastave – CAP programa. CAP programom poučavamo djecu da prepoznaju nasilje i da pravodobno i pravilno reagiraju kako bi spriječili nasilnika u naumu.

Uspješna suradnja između Udruge roditelja Korak po korak iz Zagreba  i njezinog tima u Ličko-senjskoj županiji traje od 2005. godine. Educirani su prvi učitelji iz naše županije i krenula je realizacija CAP programa u Osnovnoj školi  Dr. Franje Tuđmana Lički Osik. U početku su članice CAP tima bile učiteljice Lidija  Bregant Jelić i Vesna Orešković. Ubrzo su se priključile Kata Balenović i Vesna Krbavac. CAP program se provodio u trećim razredima svake školske godine. Godine 2008. proširio se na osnovne škole u Korenici i u Plitvičkim Jezerima gdje se provodi redovito do danas.

Prema reakcijama učitelja, djelatnika škola i roditelja, program ima pozitivno djelovanje. U županiji gdje su minska polja nedaleko škole, gdje su zgrade mračne i razrušene kao da su do jučer padale granate i gdje prođu tisuće stranaca svake godine, jako je važno djeci „usaditi“ da su SIGURNA, JAKA I SLOBODNA. Svima su dostupni Internet i ostali mediji, svima je sve poznato, ali kada pokažemo konkretnu opasnost i nasilje u igrokazu ili u razgovoru s roditeljima, onda su svi ozbiljni, zabrinuti i spremni na suradnju. Nakon zanimljivih radionica za učenike, slijedi individualni razgovor sa svakim učenikom. Tada članovi Tima vide koliko su djeca ozbiljna, koliko razumiju, koliko sve prate i spremni su primijeniti naučeno.

Udruga roditelja „Korak po korak“ ima program Teen CAP za učenike predmetne nastave koji smo realizirali 2009. godine samo u Ličkom Osiku. Program je zanimljiv i koristan, ali odlaskom našeg psihologa Ivice Milanje , nismo više u mogućnosti nastaviti s realizacijom.

ŠOR ili Škola otvorena roditeljima  je još jedan od programa spomenute Udruge.  Tim Osnovne škole dr. Franje Tuđmana Lički Osik čine pedagoginja Ivana Đapić i učiteljica Vesna Orešković. Program je uspješno realiziran dvije školske godine i ostvario je uspješnu suradnju Vijeća roditelja i škole.

Ove školske godine dobili smo financijsku podršku Grada Gospića da se CAP program proširi na ostale gradske škole pa se nadamo da će se i to realizirati.

Što više SIGURNE, JAKE I SLOBODNE djece, to će i naša Lika biti veselija.

Vesna  Orešković